Načítání obsahu...

Aktuality

Nevíte, jak správně pečovat o hadice? Poradíme Vám!

Lednová zahrada

Lednová zahrada

Mohlo by se zdát, že se zahrada na dobu zimních měsíců kompletně uložila ke spánku, ale není to tak úplně pravda. V každém období se nějaká ta prospěšná práce na zahrádce najde, v zimě jí ale může být méně. Neměli bychom však zapomínat na některé důležité věci, které je třeba v lednu zařídit.

Zahrada jako útočiště pro ptáčky


I kdyby se zahrada celá schovala do sněhových závějí, vždycky na ni zavítá někdo, kdo bude hledat její útočiště a něco k snědku. Nezapomínejme na ptáčky zpěváčky, kteří budou za to, že jim dáme něco na přilepšenou, určitě vděční. Připravit zastřešené krmítko není vůbec nic složitého, kreativitě se meze nekladou a pokud si nevíte rady, můžete najít spoustu krásných budek ve specializovaných prodejnách. Získáte tak ozdobu, která na zahradě udělá opravdovou parádu. Nezapomeňte ale, že krmítko není jenom na okrasu, lůj a zrní pro ptáčky by v něm určitě neměli chybět.


Lednové práce na zahradě


Naším hlavním lednovým úkolem na zahradě je kontrolovat, jestli je všechno tak, jak má být. Kontrolujeme, jestli zvěř neokusuje kmeny stromků a případné škody pak ošetřujeme. Ideální je k tomu štěpařský vosk. Odstraňujeme polámané větve nebo zbytky plodů, které na větvích z podzimu zůstaly.


Stav zahradního nářadí


Na co bychom rozhodně zapomenout neměli, to je zahradní nářadí. V zimě, když na zahrádce není tolik práce, je čas si ho pořádně prohlédnout, opravit nebo před začátkem sezóny pořídit nové. U zahradnických nůžek, rýčů, motyk a podobně se rozhodně vyplatí čepele nabrousit. Usnadní vám to na jaře vaši práci.


A co ještě?


A co dělat ve zbývajícím volném čase? Plánovat a těšit se na novou sezónu. Určitě si každý rok říkáte, co byste mohli na své zahrádce udělat jinak. Teď je prostor na to, abyste si to důkladně naplánovali a až přijde jaro, tak můžete svůj plán zrealizovat.

Líbil se Vám článek? Sdílejte ho se svými přáteli

Únor - měsíc řezu

Únor - měsíc řezu

V únoru už nám obvykle počasí i zahrada začínají dávat nepatrné signály, že se blíží jaro. Někdy je to přesná předzvěst, někdy právě naopak a jaro se ještě dlouhé týdny neukáže. Ať už je to ale jakkoli, neměli bychom tyto první známky přicházejícího jara brát na lehkou váhu. Určitě bychom měli začít s přípravami a pustit se do ořezávání stromků a keřů.
Únor - měsíc řezu
Zahrada a její funkce o Vánocích

Zahrada a její funkce o Vánocích

V prosinci už nás práce na zahradě téměř nezaměstnávají, o vše je postaráno a připraveno na zimu. Určitě ale nesmíme zapomenout zahradu ještě jednou zkontrolovat a ujistit se, že je všechno tak, jak má být.
Zahrada a její funkce o Vánocích
Nejvyšší čas na sběr Aronie!

Nejvyšší čas na sběr Aronie!

Ukrývá se vám ještě teď v listopadu na zahradě keř aronie obsypaný černými plody? Výborně! Právě nyní totiž nastává nejlepší doba pro její sběr.
Nejvyšší čas na sběr Aronie!