Načítání obsahu...

Aktuality

Nevíte, jak správně pečovat o hadice? Poradíme Vám!

Březen - do skleníku vlezem

Březen - do skleníku vlezem

Březnové práce na zahradě už vyhnaly ven i ty největší opozdilce. Kdo na zahrádku přes celou zimu ani nesáhl, teď možná bude mít hodně co dohánět. Omlazování stromů, úklid větví, příprava nástrojů na novou sezónu - to už byste všechno měli mít za sebou a pokud ne, je nejvyšší čas to dohnat. Jak se starat o stromy, to jsme vám poradili v minulém článku: http://bit.ly/UnorMesicRezuStromu Tentokrát si posvítíme na to, jak začít s pracemi ve skleníku.

Jaké sazeničky do skleníku patří?

Nejpozději začátkem března je čas na to, abyste vyseli papriky. Na rajčata máte o něco více času, ale příliš dlouho neotálejte. V průběhu měsíce můžete začít s výsevem mrkve, ředkviček, špenátu, kedluben, řep, květáků, brokolice, cuket a okurek. Sazeničky ale musíte pečlivě hlídat. Může se totiž stát, že teploty v březnu ještě klesnou pod bod mrazu, a v takovém případě byste měli sazeničky před mrazem ochránit a zakrýt je, aby měly dostatek tepla.


Předpěstování letniček

Kromě zeleniny můžete v březnu do skleníku také dočasně umístit sazeničky letniček, které si zde předpěstujete. Díky tomuto kroku se na jejich květy můžete těšit již počátkem léta. A o kterých letničkách je řeč? Patří mezi ně především afrikány, astry, hvozdíky, lichořeřišnice, slaměnky a další.


Pozor na škůdce!

Ani ve skleníku se pěstovaným sazeničkám nevyhýbají škůdci. Naopak, právě zde mají škůdci méně přirozených nepřátel - ptáky. A pokud se ještě neobjevila slunéčka sedmitečná, musíte sazeničkám se škůdci pomoct sami. Možností je několik. U zeleniny byste se měli vyvarovat chemickým postřikům a zvolit raději biologickou ochranu. Na letničky pak můžete v případě nouze chemické postřiky použít, snažte se ale i tak dávat přednost těm šetrnějším.

Je vidět, že v březnu ve skleníku lenit nebudeme. A to nás ještě čeká duben - měsíc, kdy už bude s množstvím venkovních prací opravdu přituhovat. Proto určitě neváhejte a do zahradních prací se pusťte včas.


Líbil se Vám článek? Sdílejte ho se svými přáteli

Dubnová výsadba ovocných stromků

Dubnová výsadba ovocných stromků

Pokud jste se rozhodli v letošním roce zasadit ovocný strom, duben je pro tuto práci optimální. Další příležitost budete mít znovu v říjnu a listopadu, ale proč čekat tak dlouho, když vám nový stromek může růst a sílit celé jaro a léto? Víte, jak správně na to, aby stromek přežil a dobře se mu dařilo? Dáme vám pár rad, které by se vám mohly hodit a pomoct k co nejlepšímu výsledku.
Dubnová výsadba ovocných stromků
Únor - měsíc řezu

Únor - měsíc řezu

V únoru už nám obvykle počasí i zahrada začínají dávat nepatrné signály, že se blíží jaro. Někdy je to přesná předzvěst, někdy právě naopak a jaro se ještě dlouhé týdny neukáže. Ať už je to ale jakkoli, neměli bychom tyto první známky přicházejícího jara brát na lehkou váhu. Určitě bychom měli začít s přípravami a pustit se do ořezávání stromků a keřů.
Únor - měsíc řezu
Lednová zahrada

Lednová zahrada

Mohlo by se zdát, že se zahrada na dobu zimních měsíců kompletně uložila ke spánku, ale není to tak úplně pravda. V každém období se nějaká ta prospěšná práce na zahrádce najde, v zimě jí ale může být méně. Neměli bychom však zapomínat na některé důležité věci, které je třeba v lednu zařídit.
Lednová zahrada