Načítání obsahu...

Aktuality

Nevíte, jak správně pečovat o hadice? Poradíme Vám!

Březen - do skleníku vlezem

Březen - do skleníku vlezem

Březnové práce na zahradě už vyhnaly ven i ty největší opozdilce. Kdo na zahrádku přes celou zimu ani nesáhl, teď možná bude mít hodně co dohánět. Omlazování stromů, úklid větví, příprava nástrojů na novou sezónu - to už byste všechno měli mít za sebou a pokud ne, je nejvyšší čas to dohnat. Jak se starat o stromy, to jsme vám poradili v minulém článku: http://bit.ly/UnorMesicRezuStromu Tentokrát si posvítíme na to, jak začít s pracemi ve skleníku.

Jaké sazeničky do skleníku patří?

Nejpozději začátkem března je čas na to, abyste vyseli papriky. Na rajčata máte o něco více času, ale příliš dlouho neotálejte. V průběhu měsíce můžete začít s výsevem mrkve, ředkviček, špenátu, kedluben, řep, květáků, brokolice, cuket a okurek. Sazeničky ale musíte pečlivě hlídat. Může se totiž stát, že teploty v březnu ještě klesnou pod bod mrazu, a v takovém případě byste měli sazeničky před mrazem ochránit a zakrýt je, aby měly dostatek tepla.


Předpěstování letniček

Kromě zeleniny můžete v březnu do skleníku také dočasně umístit sazeničky letniček, které si zde předpěstujete. Díky tomuto kroku se na jejich květy můžete těšit již počátkem léta. A o kterých letničkách je řeč? Patří mezi ně především afrikány, astry, hvozdíky, lichořeřišnice, slaměnky a další.


Pozor na škůdce!

Ani ve skleníku se pěstovaným sazeničkám nevyhýbají škůdci. Naopak, právě zde mají škůdci méně přirozených nepřátel - ptáky. A pokud se ještě neobjevila slunéčka sedmitečná, musíte sazeničkám se škůdci pomoct sami. Možností je několik. U zeleniny byste se měli vyvarovat chemickým postřikům a zvolit raději biologickou ochranu. Na letničky pak můžete v případě nouze chemické postřiky použít, snažte se ale i tak dávat přednost těm šetrnějším.

Je vidět, že v březnu ve skleníku lenit nebudeme. A to nás ještě čeká duben - měsíc, kdy už bude s množstvím venkovních prací opravdu přituhovat. Proto určitě neváhejte a do zahradních prací se pusťte včas.


Líbil se Vám článek? Sdílejte ho se svými přáteli

Zahrada v červnu

Zahrada v červnu

V červnu už máme za sebou tu náročnější práci na zahradě – rostliny vysety a zasazeny, případně projednoceny, je čas těšit se z prvních květů letniček a už i z plodů naší práce. Například červnové třešně už lákají svou sladkostí k ochutnání. Je čas pro odpočinek ve stinném koutku zahrádky.
Zahrada v červnu
Péče o promáčený trávník

Péče o promáčený trávník

Májový deštík nás v tomto roce nezklamal a ukázal se v plné parádě. Květen nám propršel téměř celý a slunečné dny bychom napočítali na prstech. Meteorologové pro další období předpovídají spíše velká sucha, vypadá to, že za tento propršený měsíc můžeme být rádi. Některým z vás teď ale možná dům obklopuje promáčený trávník. Víte si s ním rady? Co dělat, aby se nezničli a byl zase krásný?
Péče o promáčený trávník