Načítání obsahu...

Aktuality

Nevíte, jak správně pečovat o hadice? Poradíme Vám!

Červencové práce na zahradě volají

Červencové práce na zahradě volají

Už jste někdy přemýšleli, jak vznikl název červenec? Tento měsíc označuje období, kdy už všechno červené ovoce dozraje. To znamená, že sklidíme většinu letních plodů. Co je lepšího, než vlastní čerstvé potraviny?

První měsíc prázdnin láká k odpočinku v přírodě - jen tak si lehnout do trávy na louce, kochat se lučním kvítím a pozorovat poletující motýly… Udělat si piknik na hezkém místě a užívat si sluníčko. Na zahradě pozorovat letničky, jíst ovoce přímo ze stromů a keřů. Odpočívat a nabrat sílu na další zahradnické práce - pořád něco roste a je třeba malinko pracovat i v létě. 

Jaká práce vás v červenci nemine? Nejdůležitější je zajistit dostatek vláhy pro zeleň. Tráva už na většině míst připomíná spíše seno. Co dělat, aby i v takových podmínkách byl trávník hezký? Ideální je mikrozávlaha, která udržuje vlhkost a vy máte postaráno.

Úplný základ je vybavit se kvalitní zahradní hadicí. Tu budete potřebovat skoro denně. Doporučuje se zavlažovat vydatně ráno nebo večer a klidně méně často - důležité je množství vody, která se dostane až ke kořínkům. Voda z povrchu se totiž rychle odpaří.

Sekat, nesekat - nejlepší pro porost je nekosit vůbec, pokud přece, snažte se sekat raději častěji, ale ne úplně nízko - tráva si tak udrží více vláhy.  V letních dnech, kdy jsou třicítky, nastartujte sekačku až k večeru, nebo trávník raději zalijte. 

TIP - přes léto je účinné mulčování - posekaná tráva se nechá na trávníku a rozhrne se po celé ploše - chráníme travnatou plochu před žárem a zároveň ji tím přirozeně přihnojíme.

Tento měsíc začíná také sklizeň zeleniny a bylinek. Můžete si pochutnat na čerstvých rajčatech, okurkách, hrášku, mrkvi - co jste si zaseli, to nyní vychutnáváte. Důležitá je i tentokrát pravidelná zálivka.

Bylinky se vám krásně rozrostly a vy nevíte co nimi? Nejlepší jsou čerstvé - využijete při vaření, do čajů, letních limonád. Ideální období je i na sušení zásob na zimu a zpracování sirupů, výluhů a výrobu mastí. 

Líbil se Vám článek? Sdílejte ho se svými přáteli

Přípravy na zimu a zahrada v říjnu

Přípravy na zimu a zahrada v říjnu

Říjen - to znamená pravý, nefalšovaný podzim! Někdo ho miluje, další zase smutní po právě uplynulém létu a příznivých teplotách. Babí léto je nenávratně pryč, stromy hrají všemi barvami a země je zasypána spadlým listím. Ať už podzim rádi máte nebo nemáte, nemůžete mu upřít určité melancholické kouzlo.
Přípravy na zimu a zahrada v říjnu
Práce na zahradě v září? Je jí víc, než by se zdálo!

Práce na zahradě v září? Je jí víc, než by se zdálo!

Ani v září na vás nečeká zasloužený odpočinek, protože na zahradě stále zůstává práce habaděj. Vlastně se dá říct, že je jí za celý rok snad nejvíc. Jelikož se blíží zima, tedy období, kdy roste jen máloco, je třeba se na nepříznivé podmínky pořádně připravit.
Práce na zahradě v září? Je jí víc, než by se zdálo!
Srpnové práce na zahradě neutuchají

Srpnové práce na zahradě neutuchají

Ať si kdo chce, co chce, říká, v srpnu ještě do rybníka! Toto české pořekadlo je mile tematické, co myslíte? Letní teploty sice stále vládnou plnou silou, koupání a vodní radovánky jsou pořád v plném proudu, ale sem tam už ve vzduchu můžete ucítit nenápadný závan přicházejícího podzimu.
Srpnové práce na zahradě neutuchají