Načítání obsahu...

Aktuality

Nevíte, jak správně pečovat o hadice? Poradíme Vám!

Jak dovést zahradu k dokonalosti

Jak dovést zahradu k dokonalosti

Červen je jedním z nejkrásnějších měsíců v roce. Všechno se zelená, kvete a zraje nejranější ovoce, jako jsou třeba sladké jahody. Všichni se snažíme trávit co nejvíce času venku na čerstvém vzduchu. Pojďte se podívat na rady, jak si vylepšit zahradu, abyste si horké letní dny venku užili na maximum.

Využívejte dřevo

Máte k dispozici dřevo, které vám nebo sousedovi zbylo z pokáceného stromu? Rozhodně ho nevyhazujte. Je to úžasný přírodní materiál, který vaší zahradě dodá tu správnou atmosféru. Vytvořit z něj můžete mnoho úžasných věcí, jako třeba ptačí budku, lavičku nebo truhlíky na okrasné květiny či bylinky. Fantazii se meze nekladou.


Vylepšete chodníčky

Chodníčky jsou důležité, abyste se za každého počasí dostali do všech koutů vaší zahrady. Nejoblíbenějším materiálem, který sluší každé zahradě, je bezpochyby kámen. Použít můžete třeba obyčejné hladké velkoformátové desky, hladké kamenné oblázky vsazené do trávníku nebo i barevnou dlažbu různých tvarů a velikostí. Krásně vypadají také dlažební kostky imitující dřevo. Bylinková zahrádka

Na zahradě vám už kvete velké množství okrasný květin, ale stále jí něco chybí? Zkuste zasadit třeba úžasné bylinky. Nejenže vaši zahradu ozvláštní, ale budou užitečné také v kuchyni. Zahradu krásně provoní například mateřídouška nebo máta, která se navíc skvěle hodí do letních studených nápojů.


Večer na zahradě

Chcete si zahradu užívat také večer? Nebojte se přidat spoustu krásných světel. Osvětlit můžete květinové záhony, pergolu, jezírka, fontány i další dekorativní prvky. Romantický nádech pak zahradě dodají třeba lucerny.


Dostatek vláhy

Aby se nám zahrada krásně zelenala a rostliny prospívaly, je potřeba správně zalévat. V červnu platí spíše pravidlo, že zaléváme méně často, ale zato vydatně. Pokud bychom zalévali v horkých letních dnech jen málo, voda by se ani nestihla dostat ke kořenům rostlin. Zaléváme buďto brzy ráno nebo v podvečer. V horkém letním dni by totiž odpolední zálivka způsobila rostlinám šok.


Líbil se Vám článek? Sdílejte ho se svými přáteli

Ovocná zahrada - jak o ni pečovat?

Ovocná zahrada - jak o ni pečovat?

V květnu je počasí stále nevyzpytatelné, ale teplých dní přibývá. Stejně tak přibývá práce na na zahradě. Naplno se musíme začít věnovat trávníku a bojovat bude třeba i s plevelem a se škůdci. Ovocné i okrasné stromy a keře kvetou naplno a vzduch je plný jejich omamné vůně. Pojďte se s námi podívat na tipy, jak o ovocnou zahradu pečovat.
Ovocná zahrada - jak o ni pečovat?
Jarní údržba zahradního nářadí

Jarní údržba zahradního nářadí

Sezóna prací na zahradě je v plném proudu. Věnujte nějaký čas i údržbě zahradního nářadí. Déle vám pak vydrží a práce s ním bude snadnější a bezpečnější. Na které nářadí bychom se tedy měli zaměřit?
Jarní údržba zahradního nářadí
Jaro v zahradě

Jaro v zahradě

Máme tady březen! Příroda se pomalu začíná probouzet ze zimního spánku a jaro tady bude co by dup. Slunce hřeje každým dnem víc a víc a pro zahrádkáře to znamená, že nastává období setí a každodenní péče o rozrůstající se rostliny. Tak na nic nečekejte a dejte se do práce!
Jaro v zahradě