Načítání obsahu...

Aktuality

Nevíte, jak správně pečovat o hadice? Poradíme Vám!

Lednová zahrada

Lednová zahrada

Mohlo by se zdát, že se zahrada na dobu zimních měsíců kompletně uložila ke spánku, ale není to tak úplně pravda. V každém období se nějaká ta prospěšná práce na zahrádce najde, v zimě jí ale může být méně. Neměli bychom však zapomínat na některé důležité věci, které je třeba v lednu zařídit.

Zahrada jako útočiště pro ptáčky


I kdyby se zahrada celá schovala do sněhových závějí, vždycky na ni zavítá někdo, kdo bude hledat její útočiště a něco k snědku. Nezapomínejme na ptáčky zpěváčky, kteří budou za to, že jim dáme něco na přilepšenou, určitě vděční. Připravit zastřešené krmítko není vůbec nic složitého, kreativitě se meze nekladou a pokud si nevíte rady, můžete najít spoustu krásných budek ve specializovaných prodejnách. Získáte tak ozdobu, která na zahradě udělá opravdovou parádu. Nezapomeňte ale, že krmítko není jenom na okrasu, lůj a zrní pro ptáčky by v něm určitě neměli chybět.


Lednové práce na zahradě


Naším hlavním lednovým úkolem na zahradě je kontrolovat, jestli je všechno tak, jak má být. Kontrolujeme, jestli zvěř neokusuje kmeny stromků a případné škody pak ošetřujeme. Ideální je k tomu štěpařský vosk. Odstraňujeme polámané větve nebo zbytky plodů, které na větvích z podzimu zůstaly.


Stav zahradního nářadí


Na co bychom rozhodně zapomenout neměli, to je zahradní nářadí. V zimě, když na zahrádce není tolik práce, je čas si ho pořádně prohlédnout, opravit nebo před začátkem sezóny pořídit nové. U zahradnických nůžek, rýčů, motyk a podobně se rozhodně vyplatí čepele nabrousit. Usnadní vám to na jaře vaši práci.


A co ještě?


A co dělat ve zbývajícím volném čase? Plánovat a těšit se na novou sezónu. Určitě si každý rok říkáte, co byste mohli na své zahrádce udělat jinak. Teď je prostor na to, abyste si to důkladně naplánovali a až přijde jaro, tak můžete svůj plán zrealizovat.

Líbil se Vám článek? Sdílejte ho se svými přáteli

Budeme v televizi

Budeme v televizi

1.6.2019 se na nás můžete těšit v pořadu Rady ptáka Loskutáka.
Budeme v televizi
Dubnová výsadba ovocných stromků

Dubnová výsadba ovocných stromků

Pokud jste se rozhodli v letošním roce zasadit ovocný strom, duben je pro tuto práci optimální. Další příležitost budete mít znovu v říjnu a listopadu, ale proč čekat tak dlouho, když vám nový stromek může růst a sílit celé jaro a léto? Víte, jak správně na to, aby stromek přežil a dobře se mu dařilo? Dáme vám pár rad, které by se vám mohly hodit a pomoct k co nejlepšímu výsledku.
Dubnová výsadba ovocných stromků
Březen - do skleníku vlezem

Březen - do skleníku vlezem

Březnové práce na zahradě už vyhnaly ven i ty největší opozdilce. Kdo na zahrádku přes celou zimu ani nesáhl, teď možná bude mít hodně co dohánět. Omlazování stromů, úklid větví, příprava nástrojů na novou sezónu - to už byste všechno měli mít za sebou a pokud ne, je nejvyšší čas to dohnat. Jak se starat o stromy, to jsme vám poradili v minulém článku: http://bit.ly/UnorMesicRezuStromu Tentokrát si posvítíme na to, jak začít s pracemi ve skleníku.
Březen - do skleníku vlezem