Načítání obsahu...

Aktuality

Nevíte, jak správně pečovat o hadice? Poradíme Vám!

Péče o promáčený trávník

Péče o promáčený trávník

Májový deštík nás v tomto roce nezklamal a ukázal se v plné parádě. Květen nám propršel téměř celý a slunečné dny bychom napočítali na prstech. Meteorologové pro další období předpovídají spíše velká sucha, vypadá to, že za tento propršený měsíc můžeme být rádi. Některým z vás teď ale možná dům obklopuje promáčený trávník. Víte si s ním rady? Co dělat, aby se nezničli a byl zase krásný?

Co s trávníkem, který čvachtá pod nohami?

Po intenzivních deštích často řešíme problém toho, že napršelo více vody, než půda dokázala vsáknout, a tak se vytváří drobná “jezírka”, do kterých není radno šlápnout s otevřenou botou. Co tedy dělat? Vodou zatížený trávník v prvé řadě dále nerozrušujte a chovejte se k němu šetrně. Zbytečně se k němu nepřibližujte se sekačkou - došlo by k dalšímu narušení půdy. V případě, že se ale sekání trávy vyhnout nemůžete, zvolte lehčí stroje a dejte pozor, abyste nepoškozovaly drny.


Nezapomeňte trávníku dodat potřebné živiny

Vlivem intenzivních dešťů dochází k vyplavování živin z trávníku. Nižší obsah živin poznáte tak, že trávník začne světlat. V takovém případě bude potřeba dodat živiny uměle. Jestliže jste trávník nehnojili již delší dobu, můžete zvolit běžně doporučovanou dávku. Máte-li však trávník hnojený teprve nedávno, dávku snižte, měla by stačit třetina obvyklého množství.


Prevence pro příště

Pro prevenci není nikdy pozdě. Až dojde k dalším lijákům, budete rádi, že jste se dopředu připravili. Důležité je udělat vše pro to, aby příště dešťová voda vsákla do trávníku zcela. Čím je půda udusanější, tím hůře zvláde vodu absorbovat. Proto je dobré čas od času provádět vertikutaci (prořezávání). Tím trávník krásně provzdušníte a zregenerujete.


Touto úpravou předejdete mnohým problémům. Prořezáním vrchní vrstvy a očištění trávníku od plsti pomáhá zajistit lepší cirkulaci vzduchu, voda a světlo mají k půdě lepší přístup a omezí se výskyt mechu. Teď už nic nebrání tomu, aby byl trávník zase krásný.

Líbil se Vám článek? Sdílejte ho se svými přáteli

Budeme v televizi

Budeme v televizi

1.6.2019 se na nás můžete těšit v pořadu Rady ptáka Loskutáka.
Budeme v televizi
Dubnová výsadba ovocných stromků

Dubnová výsadba ovocných stromků

Pokud jste se rozhodli v letošním roce zasadit ovocný strom, duben je pro tuto práci optimální. Další příležitost budete mít znovu v říjnu a listopadu, ale proč čekat tak dlouho, když vám nový stromek může růst a sílit celé jaro a léto? Víte, jak správně na to, aby stromek přežil a dobře se mu dařilo? Dáme vám pár rad, které by se vám mohly hodit a pomoct k co nejlepšímu výsledku.
Dubnová výsadba ovocných stromků
Březen - do skleníku vlezem

Březen - do skleníku vlezem

Březnové práce na zahradě už vyhnaly ven i ty největší opozdilce. Kdo na zahrádku přes celou zimu ani nesáhl, teď možná bude mít hodně co dohánět. Omlazování stromů, úklid větví, příprava nástrojů na novou sezónu - to už byste všechno měli mít za sebou a pokud ne, je nejvyšší čas to dohnat. Jak se starat o stromy, to jsme vám poradili v minulém článku: http://bit.ly/UnorMesicRezuStromu Tentokrát si posvítíme na to, jak začít s pracemi ve skleníku.
Březen - do skleníku vlezem