Načítání obsahu...

Aktuality

Nevíte, jak správně pečovat o hadice? Poradíme Vám!

Přípravy na zimu a zahrada v říjnu

Přípravy na zimu a zahrada v říjnu

Říjen - to znamená pravý, nefalšovaný podzim! Někdo ho miluje, další zase smutní po právě uplynulém létu a příznivých teplotách. Babí léto je nenávratně pryč, stromy hrají všemi barvami a země je zasypána spadlým listím. Ať už podzim rádi máte nebo nemáte, nemůžete mu upřít určité melancholické kouzlo.

Příroda se připravuje na zimu a stejné přípravy by neměly minout ani vás a vaši zahradu.

Jak už bylo napsáno, říjen a podzimní období se celkově nese ve znamení příprav na nastávající zimní teploty a nastávající příští sezónu.


Znamená to, že sklidit se musí všechno, co jste zatím ještě sklidit nestačili - jablka, hrušky, vlašské ořechy nebo rajčata, okurky a lilky.

Naopak zase nemusíte spěchat se sklizní čínského a pekingského zelí. Jedná se o zeleninu s tuhým kořínkem a trocha zimy jí neuškodí. Stejně tak nepospíchejte se sklizní kadeřávku, kterému mrazík dokonce svědčí.


Říjen je také ideálním obdobím k tomu zasít kořenovou zeleninu, mrkev především, mráz jí nevadí a na jaře potom zcela jistě vyraší. Vysadit můžete tulipány, modřence, hyacinty, kosatce i česnek a cibuli, a to nejlépe ještě předtím než přijdou opravdu velké mrazy. Pokud v ovzduší stále ještě cítíte poslední záchvěvy babího léta, vysaďte i narcisy.


Pokud vaši zahradu zdobí ovocné nebo okrasné dřeviny, v říjnu určitě nezapomeňte na jejich výsadbu a správnou zálivku. A na to přece máte hadice od nás.


Je potřeba také zrýt všechny záhony, které budete osévat zase až příští rok. Doporučujeme pohnojit bramborové záhony.


Trávník zhruba v polovině měsíce posečte pro tento rok naposledy. Než nastane skutečná zima, je třeba, aby ještě trochu poporostl.

S říjnem nadchází konečně trocha toho zaslouženého odpočinku a hlavně potěšení z toho, co se vám v předchozích měsících urodilo. A my vám přejeme, abyste si užili jen co největší domácí pohodu a aby vás mráz moc nekousal.

Líbil se Vám článek? Sdílejte ho se svými přáteli

Práce na zahradě v září? Je jí víc, než by se zdálo!

Práce na zahradě v září? Je jí víc, než by se zdálo!

Ani v září na vás nečeká zasloužený odpočinek, protože na zahradě stále zůstává práce habaděj. Vlastně se dá říct, že je jí za celý rok snad nejvíc. Jelikož se blíží zima, tedy období, kdy roste jen máloco, je třeba se na nepříznivé podmínky pořádně připravit.
Práce na zahradě v září? Je jí víc, než by se zdálo!
Srpnové práce na zahradě neutuchají

Srpnové práce na zahradě neutuchají

Ať si kdo chce, co chce, říká, v srpnu ještě do rybníka! Toto české pořekadlo je mile tematické, co myslíte? Letní teploty sice stále vládnou plnou silou, koupání a vodní radovánky jsou pořád v plném proudu, ale sem tam už ve vzduchu můžete ucítit nenápadný závan přicházejícího podzimu.
Srpnové práce na zahradě neutuchají
Červencové práce na zahradě volají

Červencové práce na zahradě volají

Už jste někdy přemýšleli, jak vznikl název červenec? Tento měsíc označuje období, kdy už všechno červené ovoce dozraje. To znamená, že sklidíme většinu letních plodů. Co je lepšího, než vlastní čerstvé potraviny?
Červencové práce na zahradě volají