Načítání obsahu...

Aktuality

Nevíte, jak správně pečovat o hadice? Poradíme Vám!

Srpnové práce na zahradě neutuchají

Srpnové práce na zahradě neutuchají

Ať si kdo chce, co chce, říká, v srpnu ještě do rybníka! Toto české pořekadlo je mile tematické, co myslíte? Letní teploty sice stále vládnou plnou silou, koupání a vodní radovánky jsou pořád v plném proudu, ale sem tam už ve vzduchu můžete ucítit nenápadný závan přicházejícího podzimu.

Pro tento konkrétní srpen jsou typické i skutečně nevyzpytatelné vrtochy počasí, kdy tu máme v jednu chvíli vedra, že by jeden padl, a hned zase bouřky a mocné lijáky. Správnou údržbu naší zahrady bychom však neměli podceňovat nikdy, počasí nepočasí. 


Víte vůbec, proč se osmému měsíci v roce říká srpen? Nápověda je přímo v samotném názvu. Srp byl a stále i je tradičním nástrojem ke sklizni. V srpnu jsou žně v plném proudu, stejně jako přípravy na nadcházející mrazivé teploty.


V srpnu dozrávají poslední rajčata, a pokud máte na zahradě jabloně, může se stát, že místo trávou se budete prodírat spadlými jablky. Nezapomeňte na jejich sklizeň, ať vám zbytečně nehyzdí zahradu. Navíc jablka jsou velmi zdravá a chutná, takže si z nich připravte 

třeba štrůdl nebo domácí přesnídávku.


Samozřejmostí je pilné zalévání, když panují sucha. K zalévání doporučujeme použít především kvalitní zahradní hadici. Důležité je také udržovat trávník a pravidelně ho sekat.


Dávejte si také pozor na různé škůdce, kteří se v srpnu vyskytují v hojném počtu. Projděte si pečlivě celou svou zahradu a prohlédněte důkladně všechny záhony a keře. Včasným zásahem můžete zabránit dalšímu jejich výskytu.


Pokud na své zahradě pěstujte angrešty, třešně, rybízy nebo třeba višně, plody byste měli mít již dávno sklizené a nyní nastává čas na prostříhání těchto keřů nebo stromů, aby dřeviny měly dostatek místa na výhonky.


Nezapomínejte, že krásná zahrada je vaší vizitkou a místem pro relaxaci a stejně jako vy, potřebuje dostatek vláhy a slunce.

Líbil se Vám článek? Sdílejte ho se svými přáteli

Práce na zahradě v září? Je jí víc, než by se zdálo!

Práce na zahradě v září? Je jí víc, než by se zdálo!

Ani v září na vás nečeká zasloužený odpočinek, protože na zahradě stále zůstává práce habaděj. Vlastně se dá říct, že je jí za celý rok snad nejvíc. Jelikož se blíží zima, tedy období, kdy roste jen máloco, je třeba se na nepříznivé podmínky pořádně připravit.
Práce na zahradě v září? Je jí víc, než by se zdálo!
Červencové práce na zahradě volají

Červencové práce na zahradě volají

Už jste někdy přemýšleli, jak vznikl název červenec? Tento měsíc označuje období, kdy už všechno červené ovoce dozraje. To znamená, že sklidíme většinu letních plodů. Co je lepšího, než vlastní čerstvé potraviny?
Červencové práce na zahradě volají
Zahrada v červnu

Zahrada v červnu

V červnu už máme za sebou tu náročnější práci na zahradě – rostliny vysety a zasazeny, případně projednoceny, je čas těšit se z prvních květů letniček a už i z plodů naší práce. Například červnové třešně už lákají svou sladkostí k ochutnání. Je čas pro odpočinek ve stinném koutku zahrádky.
Zahrada v červnu