Načítání obsahu...

Aktuality

Nevíte, jak správně pečovat o hadice? Poradíme Vám!

Zahrada a její funkce o Vánocích

Zahrada a její funkce o Vánocích

V prosinci už nás práce na zahradě téměř nezaměstnávají, o vše je postaráno a připraveno na zimu. Určitě ale nesmíme zapomenout zahradu ještě jednou zkontrolovat a ujistit se, že je všechno tak, jak má být.

Zamysleme se nad tím, jestli jsme neopoměli některou z podzimních prací. Je podzimní úklid zahrady opravdu hotový? Až si zodpovíte tuto otázku, můžete se pustit do činností, které jsou pro zahradu v prosinci jako dělané.


Co s dřevinami v zimě?

Dřeviny v zimě naši pomoc příliš nepotřebují. Důležité je, abychom jim poskytli ochranu před zvířaty, která by mohla s jejich dobrým stavem pěkně zatočit. Chraňte především jejich kmeny.

Pokud ještě nezačalo mrznout, nezapomínáme ani na zalití neopadavých dřevin. Závlaha jim rozhodně neuškodí.


Přineste si domů vánoční Barborku


Podle tradice bychom se měli 4. prosince vypravit do zahrady a přinést si domů do vázy několik větviček z třešní, jabloní nebo například ze zlatice. Dřív rozkvetlá “Barborka” značila, že se dívka do roka vdá, dnes už jde spíše o hezkou tradici a pěknou vánoční dekoraci.


Zahrada jako bohatá zásobárna pro vánoční ozdoby


Keříky a stromky, o které jsme se přes rok na zahradě poctivě starali, nám v prosinci můžou posloužit jako zásobárna pro materiál k výzdobě před Vánocemi. Větvičky túje můžeme využít pro výrobu adventního věnce nebo vánoční ikebany. Stejně tak šišky, žaludy a oříšky mohou být hezkými komponenty pro netradiční výzdobu.

Zdobí-li vaše stromy jmelí, není to pro ně sice dobrá zpráva, ale na druhou stranu vám tento cizopasník může posloužit jako tradiční vánoční dekorace.

Pokud jste si koupili stromek v květináči, který chcete před jeho vysazením použít jako vánoční, je nutné ho na přechod do tepla postupně zvykat. Rychlý přechod by mu rozhodně neudělal dobře. Nejprve ho přesuneme do místnosti, ve které je nižší teplota - ideální je sklep nebo chodba. Necháme ho tam několik dní a poté přemístíme do bytu. Stromeček to s námi určitou dobu v teple vydrží, ale po Vánocích bychom ho měli opět co nejdříve zase postupně přemisťovat ven. Jestliže půda venku není zamrzlá, můžeme stromek po Vánocích vysadit.

Líbil se Vám článek? Sdílejte ho se svými přáteli

Budeme v televizi

Budeme v televizi

1.6.2019 se na nás můžete těšit v pořadu Rady ptáka Loskutáka.
Budeme v televizi
Dubnová výsadba ovocných stromků

Dubnová výsadba ovocných stromků

Pokud jste se rozhodli v letošním roce zasadit ovocný strom, duben je pro tuto práci optimální. Další příležitost budete mít znovu v říjnu a listopadu, ale proč čekat tak dlouho, když vám nový stromek může růst a sílit celé jaro a léto? Víte, jak správně na to, aby stromek přežil a dobře se mu dařilo? Dáme vám pár rad, které by se vám mohly hodit a pomoct k co nejlepšímu výsledku.
Dubnová výsadba ovocných stromků
Březen - do skleníku vlezem

Březen - do skleníku vlezem

Březnové práce na zahradě už vyhnaly ven i ty největší opozdilce. Kdo na zahrádku přes celou zimu ani nesáhl, teď možná bude mít hodně co dohánět. Omlazování stromů, úklid větví, příprava nástrojů na novou sezónu - to už byste všechno měli mít za sebou a pokud ne, je nejvyšší čas to dohnat. Jak se starat o stromy, to jsme vám poradili v minulém článku: http://bit.ly/UnorMesicRezuStromu Tentokrát si posvítíme na to, jak začít s pracemi ve skleníku.
Březen - do skleníku vlezem